Biraz Kült Filmler Biraz Klasikler Derken..

Blogda Ara

Arada Gelenler // Ne oluyoruz yahu?

Hiç yorum yok
Herkesin bir başarı hikayesi var mıdır? 

Bu hayatta herkes birşeyleri başarmış öğüt veriyor, instagram zayıflama hikayeleriyle dolu, youtube  makyaj taktikleri ve güzellik önerileri ile kaynıyor, herkes dört bir yandan nasıl spor yapılır nasıl kilo verilir nasıl yemek yapılır nasıl çocuk bakılır nasıl sunum yapılır döktürüyor da döktürüyor..
Ben de bunların arasında kendime bakıp, yahu bende mi sorun var diye soruyorum. 

Yahu acaba bende mi bi sorun var gerçekten?

Küçüklüğümden beri okula git dersaneye git derken kendine alan bulamamış, bir hobi edinenememiş, edinse bile yarım bırakılmış, hayatta en büyük başarı olarak notlar gösterilmiş, bunun için kibirlendiğini yıllar yıllar sonra farketmiş ve hala hayatını devam ettirmek için sınava hazırlanması, ders çalışması gereken ben; kendime sinema ile başka bir dünya kurdum sanki. Dünyayı orada tanıdım, orada sevdim. Bana bakış açısı ve evrensel bir bakış sağlayan filmlere çok şey borçluyum. Ancak bir sinema alimi veya uzmanı değilim. Bu sitede de bildiklerimi değil sevdiklerimi paylaşıyorum aslında. Ama bu bir hobinin ötesine geçmiyor, ben sadece sinemayı ve onun hakkında konuşmayı seviyorum. Bir de merak ediyordum açıkçası benden başka klasik hollywood sevgilisi var mı diye, pek yok galiba (:

Kısacası olmaktan korktuğum yer, heryerdeni herşeyin uzmanları. İyi mi kötü mü gerçekten bilmiyorum; ama çok garipsiyorum ve internet çağında herkesin uzman kesilmesini doğru bilgi önündeki büyük bir engel olarak görüyorum. Bir hikayesi vardır Tolstoy’un der ki hristiyanlık bir buğday tanesiydi onun üzerine bir şinik buğday döktüler ve biz orada o buğday tanesini arıyoruz. 
Bugün bizim de hayatın her alanında önümüze dökülen buğday yığınından o tek taneyi bulabilmemiz,  işte günümüzün sınavı o olsa gerek.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder